Ślubny garnitur dla Ciebie

Garnitur to jeden z najbardziej eleganckich i zakorzenionych w kulturze męskich ubiorów. Z tego względu jest chętnie ubierany na ślub, najważniejszy dzień w życiu wielu mężczyzn. Jeśli zastanawiasz się jak wybrać garnitur ślubny by wyglądać szacownie i elegancko a przy tym czuć się komfortowo, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Garnitur ślubny, kolor i krój

Wśród wielu debat toczonych czy to przez profesjonalnych stylistów czy przez użytkowników forów poświęconych modzie męskiej najczęściej przewijają się dwa tematy – kolor i krój garnituru. Od ponad wieku w męskiej modzie ślubnej prym wiedzie kolor czarny, który jak się wydaje jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody. Czerń nie tylko ma swój unikatowy elegancki charakter, ale też znakomicie kontrastuje z bielą ubioru panny młodej. Wybór czerni jako koloru garnituru jest więc wyborem dobrym, którego nie żałuje nikt kto go dokonał. Zarówno w chwili ślubu jak i na zdjęciach czarny garnitur prezentuje się znakomicie. Co kilka sezonów wraca jednak temat mody na inne kolory wśród których na czołówkę wysuwa się granat. Różne odcienie granatu są także popularne i polecane nieco odważniejszym mężczyznom, którzy chcą wyróżnić się i niejako wybić z klasycznego kanonu. Należy jednak dobrze wybrać odcień granatu bo o ile odcień szafirowy czy atramentowy są znakomite na okazję ślubu to kolor indygo budzi już większe kontrowersje.

Co do kroju garniturów zdania również są podzielone. W modzie ostatnich dwóch dekad stawia się na dobrze skrojone ślubne garnitury, dopasowane dokładnie do sylwetki mężczyzny. Marynarka i spodnie slim fit są na porządku dziennym pozwalając pokazać swoją figurę, a w przypadku zbędnych kilogramów, nieco je ukryć. Tego typu styl ubioru ślubnego modny jest dziś, ale popularny był również w latach 30-60 XX wieku gdy cała Europa zachwycała się zwężanymi garniturami marek Angielskich i Francuskich. Świadczą o tym katalogi reklamowe z tamtych lat. Błędem modowym jest natomiast hołdowanie popularniej 30-40 lat temu chwilowej modzie na zbyt luźne garnitury, które niemal wisiały na noszącym je mężczyźnie. Tak nie należy dobierać garnituru ślubnego. 

Diabeł tkwi w szczegółach?

Dobór marynarki i spodni to jednak nie wszystko – szczególne wrażenie w odbiorze garnituru ślubnego i jego ogólnego looku mają dodatki. Mowa tu szczególnie o koszuli, butach oraz krawacie bądź muszce. Wszystkie nadmienione elementy połączone razem z garniturem tworzą obraz całości i jako całość są oceniane przez znawców branży i gości weselnych. Co do koszuli idealnym wyborem jest koszula biała, w ostateczności kremowa bądź o niewielkim cieniu. Absolutnie należy zapomnieć o koszulach wyrazistych kolorów takich jak zieleń czy czerwień oraz koszulach we wzorki – nie nadają się one na ślub i psują wygląd mężczyzny. Warto wybrać także koszule, ze spinkami w mankietach. Tego typu koszule wielokrotnie podnoszą elegancję mężczyzny i dodają uroku.

Ważną kwestią w odbiorze garnituru jako całości są buty. Należy dobrać buty skórzane najlepiej czarne i o klasycznym zwężanym rozkładzie. O butach z tworzyw sztucznych czy w szalonych kolorach należy zapomnieć podczas tak ważnej uroczystości jaką jest ślub.