Prośba o świadkowanie – kilka niezawodnych pomysłów

Wybór świadków zazwyczaj nie stanowi dla pary młodej żadnego problemu. Najczęściej są to najbliższe osoby. Jednak sposób przekazania tej wiadomości może okazać się problematyczny. Jak przekazać prośbę o świadkowanie, by pozostała na długo w pamięci wybranych osób? 

Słodki podarunek

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi otrzymywać słodyczy. Warto o tym pamiętać i wykorzystać ten pomysł, prosząc o świadkowanie bliskie osoby. 

Podarunek składający się z dobrej jakości czekolad może być zapakowany w małe, drewniane pudełeczko. Świetnie sprawdzi się również kosz ze słodyczami. Nie można zapomnieć o karteczce z pytaniem. Jest to najważniejszy element podarunku! 

Dla osób, które wolą zdrowsze słodkości można przygotować podarunek, w którym znajdzie się kilka słoiczków różnych miodów czy pyszne dżemy własnej roboty. Taki prezent na pewno zostanie doceniony przez każdego świadka. Samodzielne wykonanie jest oznaką prawdziwego zaangażowania. 

Prezent z pytaniem? 

Mimo iż ceremonia ślubna oraz wesele są bardzo ważnym i jednocześnie wzniosłym wydarzeniem dla pary młodej, do przekazania prośby o świadkowanie w takiej gotowej formie można podejść z większym luzem.

Fajnym pomysłem będzie wręczenie przyszłej świadkowej prezentu, w którym będzie znajdował się balon z pytaniem o zgodę na świadkowanie. Balon napełniony helem, wzbije się w powietrze, gdy tylko przyszła świadkowa otworzy pudło. 

Pytanie może być umieszczone na balonie, ale również może znajdować się na tasiemce, która utrzyma balon w pobliżu pudła. Można również wykorzystać kartonik wizytowy, który będzie znajdował się na końcu tasiemki. 

Pudełeczko kosmetyków

Kto powiedział, że wspaniały prezent dla świadkowej nie może być również praktyczny? 

Każda świadkowa będzie szczęśliwa, gdy dostanie pudełeczko z aromatycznymi kosmetykami. Żel do kąpieli, balsam czy kulki do kąpieli to wspaniały prezent, który pomoże świadkowej rozluźnić się i zrelaksować po załatwianiu spraw związanych z weselem. W końcu trzeba pamiętać, że świadkowanie wiąże się z wieloma obowiązkami, które zaczynają się już w momencie przygotowania do uroczystości. 

Album ze wspólnymi zdjęciami

Świadkowie najczęściej wybierani są spośród przyjaciół, którzy są z nami od bardzo dawna. Pary młode i świadków łączy wiele wspomnień, które często zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach. 

Prośba o świadkowanie, która znajdzie się w albumie, który jest wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu będzie niesamowitym prezentem dla każdego świadka i świadkowej. Jest to prezent, do którego świadkowie na pewno wrócą nie raz.

Pudełeczko z alkoholem

O ile kobiety uwielbiają słodkie podarunki tak nie każdy mężczyzna będzie zadowolony z takiego prezentu. 

Wybierając prezent dla świadka warto skomponować mu pudełeczko, w którym znajduje się kilka, niewielkich buteleczek szampana. Można również zdecydować się na inne alkohole. Jakie wybrać? 

Wszystko zależy od tego, co lubi świadek. Pan młody, który dobrze go zna, na pewno nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego zestawu. Warto postawić na kilka buteleczek alkoholi w różnym rodzaju.