Jak wybrać podziękowania dla gości weselnych?

Ślub to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że wiele osób świętuje je, wyprawiając wielkie wesele i zapraszając na nie swoich przyjaciół i najbliższą rodzinę. Coraz popularniejszą modą staje się wręczanie gościom podziękowań i specjalnych prezentów. Z jakiego powodu jest to tak ciekawa inicjatywa, a także, na jakie konkretnie prezenty warto się zdecydować?

Kiedy dziękujemy gościom za przybycie?

Czy prezenty dla gości weselnych są kosztowne? Oczywiście wiązać się one będą z pewnym wydatkiem, lecz w morzu potrzeb, jakim jest wesele, z całą pewnością się tego nie odczuje. Wiedzieć trzeba, że zyska się natomiast wiele w oczach gości, którzy poczują się docenieni i ważni. Z całą pewnością będą mile wspominać wesele i ślub, jeśli spotka ich coś tak nieoczekiwanego.

Kiedy najlepiej wręczać podziękowania? Z racji tego, że jest to stosunkowo nowa tradycja, nie zostały utarte jeszcze żadne schematy i zwyczaje, których trzeba się trzymać. Oznacza to, że moment wręczenia podziękowań jest właściwie w pełni dowolny. Mimo jednak wszystko wyróżnia się dwa etapy wesela, gdy jest to najbardziej polecane. Mowa oczywiście o samym początku, czyli chwili, gdy składane są życzenia po zaślubinach. Drugim dobrym momentem będzie sam koniec wesela, gdy goście będą żegnani.

Najlepsze prezenty w ramach podziękowań

Skoro wiadomo już nieco więcej o podziękowaniach i prezentach, które można wręczyć gościom, warto teraz przejść do najważniejszej sprawy, czyli zastanowić się nad możliwymi upominkami. Jakie podarki warto wybrać i czym się kierować podczas ich poszukiwań?

Jeśli szuka się uniwersalnego i pewnego prezentu, który przypadnie do gustu absolutnie każdemu, najlepiej skierować swoją uwagę na różnego rodzaju słodkości. W końcu słodycze lubi każdy bez względu na wiek. Warto więc pomyśleć o zakupie krówek, personalizowanych lizaków, na których znajdzie się wizerunek pary młodej lub też innych słodkościach.

Podziękowania dla gości weselnych świeczki jak te – https://z-milosci.pl/c/podziekowania-dla-gosci-swieczki – czy jest to dobry pomysł? Jak się okazuje, jedną z lepszych propozycji są specjalne świeczki zapachowe, które dodawane mogą być np. ze zdjęciem pary młodej. Oczywiście takie świeczki wykonane są z całkowicie bezpiecznych materiałów, więc nie ma ryzyka uczulenia czy też podrażnień.

Na koniec wspomnieć trzeba także o nieco nietypowym, choć równie atrakcyjnym pomyśle, czyli o saszetkach z herbatą. Na rynku dostać można specjalne personalizowane opakowania niezwykle ciekawych herbat. Tego typu saszetki nie tylko prezentują się bardzo elegancko, lecz będą także świetnym smakowym upominkiem. 

Czy jakichś prezentów lepiej unikać?

Jak zatem widać, lista potencjalnych podarunków jest całkiem okazała. Zanim jednak podejmie się decyzję o wyborze jednego z nich, trzeba jeszcze na sam koniec dowiedzieć się, czy są jakieś propozycje, które są odradzane.

Choć część osób nie widzi w tym większego problemu, to jednak często odradza się wręczania gościom w prezencie alkoholu. Część gości może nie pić, a także istnieje ryzyko, że taki prezent przez pomyłkę trafi do dziecka. Lepiej więc go po prostu unikać.