Kilka słów na temat przysięgi małżeńskiej

Część młodych osób zastanawia się czym jest przysięga małżeńska. Oczywiście pytanie to zadawane jest najczęściej, gdy zaczynamy interesować się właśnie kwestią zawarcia związku małżeńskiego. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się większej ilości informacji. 

Miłość, wierność i uczciwość małżeńska

Przede wszystkim na samym początku musimy zdawać sobie sprawę, że przysięga małżeńska to nic innego, jak miłość, wierność, i uczciwość. Takie właśnie słowa wypowiadamy w kościele na ślubie. Pamiętajmy, że są to trzy główne filary na których opiera się cały związek. Jeśli, któreś z nich nie będzie działało w należyty sposób, to niestety wszystkie pozostałe z czasem również zaczną się psuć. To w konsekwencji może doprowadzić nawet do rozpadu całego związku. Właśnie dlatego kluczowe jest dbanie o tą relację. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że to obydwie osoby muszą zabiegać o to małżeństwo. Jest to bardzo podobna sytuacja do podtrzymywania ogniska domowego. Jeśli nie będziemy nad nim czuwać, opiekować się i dbać o ogień, to całość zgaśnie i zostaniemy z niczym. Tak jest również i w tym przypadku. 

I że Cię nie opuszczę aż do śmierci

Oczywiście w przysiędze małżeńskiej padają również słowa, że tylko śmierć może nas rozdzielić. Na tą sytuację nie mamy niestety wpływu i nigdy nie wiemy, kto z nas pierwszy odejdzie. Słowa te jednak wypowiadane są po to, aby uświadomić sobie, że od tej pory jesteśmy jednością i nic tak naprawdę nie może nas rozdzielić. Chodzi tu o to, że mamy trwać przy sobie bez względu na wszystko – w potrzebie, w chorobie, czy w biedzie. Warto skupić się na tej kwestii, bo tylko wtedy naprawdę widzimy, jaką moc wtedy dostajemy. 

Podsumowując, jak doskonale widzimy przysięga małżeńska to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Nie ulega wątpliwości, że są to słowa, które nas zobowiązują i dotyczą tak naprawdę całej reszty naszego życia. Nie ma większej odpowiedzialności w życiu, niż ta, którą bierzemy na siebie właśnie podczas ślubu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samemu złożyć własną przysięgę małżeńską – sprawdź ten poradnik: https://z-milosci.pl/przysiega-malzenska-jak-stworzyc-wlasna/