Co powinieneś wiedzieć o pierścionkach z białego złota?

Wyroby jubilerskie ze złota już od niepamiętnych czasów znane były człowiekowi. Niegdyś nosili je tylko najzamożniejsi – dzisiaj stały się już one dużo powszechniejsze. Gdy słyszy się słowa „złota biżuteria” na myśl przychodzą od razu produkty o żółtej barwie i pięknym połysku. W obecnych czasach nie jest to jednak jedyna możliwość. Coraz większą popularność zyskują bowiem wyroby z tak zwanego białego złota. Najpopularniejszymi zaś produktami wykonanymi z tego tworzywa są pierścionki z białego złota.

Czym jest białe złoto i co trzeba o nim wiedzieć?

Białe złoto jest materiałem jubilerskim, który swoim wyglądem przypomina platynę. Jest to bowiem stop złota z cynkiem i niklem, a czasem również ze srebrem i palladem. By nadać wyrobom z tego stopu prawdziwie biały kolor, pokrywa się je cienką warstewką rodu. Pierścionki z tego materiału zyskują coraz większą popularność. Coraz częściej są one wybierane, jako zamienniki tradycyjnych złotych pierścionków zaręczynowych. Tutaj można przeczytać więcej na ten tema.

Pierścionki zaręczynowe białe złoto

Jak dbać o wyroby z białego złota?

Nie jest żadną tajemnicą, że codzienne użytkowanie biżuterii z czasem pozostawi na niej ślady. By pierścionki zaręczynowe z białego złota służyły długie lata, należy odpowiednio o nie zadbać. Podstawą jest tutaj unikanie jakiegokolwiek kontaktu biżuterii z chemikaliami. Nie wchodzi w grę więc robienie porządków, takich jak na przykład mycie podłóg czy okien, gdy taki pierścionek znajduje się na palcu. Z czasem, po latach użytkowania, zewnętrzna warstwa rodu może zacząć się ścierać. Z tym problemem można sobie poradzić, poprzez odpowiednią renowację i pokrycie pierścionka nową warstwą tego pierwiastka.