Wybór winietek ślubnych – co trzeba wiedzieć?

Większość par młodych podczas organizacji przyjęcia weselnego zastanawia się na czym można zaoszczędzić. Często wybór pada na ślubne winietki na weselne stoły. Wydaje się, że to dobry pomysł, ponieważ etykietki nie tylko pokazują gościom, w którym miejscu przy stole powinni usiąść, ale także są ładną ozdobą stołu. Czym się kierować wybierając winietki ślubne?

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią jest styl w jakim będzie zrobiona winietka. Istotne jest nie tylko to, by była estetyczna, gdyż będzie przecież leżeć na pięknie zastawionym stole, lecz również to, aby była spójna ze stylem zaproszenia, jakie otrzymali goście. Można zdecydować się na identyczny motyw graficzny, dobrze będzie wyglądać również ten sam motyw kolorystyczny. Najlepszym rozwiązaniem jest zamawianie zaproszeń oraz winietek w tym samym miejscu.

Kolejną kwestią są motywy ozdobne. Rzecz jasna winietki ślubne mają służyć przede wszystkim pokazywaniu ich miejsc przy stole, wobec czego na każdej z nich musi się znaleźć imię i nazwisko gościa. Niektórzy narzeczeni decydują się jednak również na motyw ozdobny z drugiej strony etykietki, możliwości jest wiele – ładnie prezentuje się na przykład monogram państwa młodych, czy ich wspólne zdjęcie pochodzące na przykład z sesji narzeczeńskiej.