Zaproszenie na ślub – jakie wybrać?

Jedną z pierwszych kwestii, jakie podejmują państwo młodzi przed organizacją ślubu i wesela, jest wybór ślubnych zaproszeń. Ta z pozoru prosta sprawa, jak zaproszenie gości na uroczystość, potrafi przysporzyć wielu dylematów i trudności. Forma zaproszenia, wygląd, wreszcie to, co powinno być napisane w środku to często problem długo dyskutowany i rozważany. Pisać wierszyki na zaproszenia ślubne, czy może lepiej zdecydować się na prozę? O tym – w poniższym artykule!

talerz z obrączkami ślubnymi

Gotowe czy ręcznie robione?

W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się zaproszenia ręcznie robione. Największą wartość mają wykonane własnoręcznie przez państwa młodych. Jeśli tylko mają takie zdolności i potrafią na to wygospodarować sobie czas wśród rozlicznych obowiązków – goście z pewnością będą zachwyceni i docenią trud włożony w wykonanie. Jeżeli młodzi nie posiadają zdolności artystycznych, lepiej nie porywać się na takie zadanie, ponieważ efekt może być rozczarowujący. Wówczas – jeśli młodym zależy na zaproszeniach ręcznie robionych – lepiej zlecić tę pracę profesjonalnemu wykonawcy. Artystów i utalentowanych amatorów trudniących się podobna działalnością nie brakuje na rynku. Można też zamówić zaproszenia w drukarni, według określonego projektu, albo zaopatrzyć się w gotowe i własnoręcznie wypisać. Możliwości jest naprawdę wiele.

Prozą czy wierszem?

Gdy już zapadnie decyzja w kwestii formy zaproszenia, trzeba zająć się tekstem. Można zdecydować się na wierszyki na zaproszenia ślubne lub też napisać klasyczny komunikat. Wszystko zależy od upodobań państwa młodych i stylu zaproszenia.