Winietki – nie tylko dla dobrej organizacji

Dobra organizacja to podstawa udanego wesela. Jeśli się z tym zgadzacie, z pewnością wiecie, jakie znaczenie mają takiego rodzaju winietki ślubne.

Winietki na weselnych stołach – czemu służą?

Podobnie jak w przypadku każdej innej, „zwykłej” imprezy, winietki ślubne maja za zadanie wskazać gościom ich miejsca przy stole, lub stołach. W przypadku wesela jednak, ten zabieg organizacyjny nabiera szczególnego znaczenia.

Dlaczego?

Każda młoda para chce miło wspominać swój ślub i wesele, chcąc również, by równie dobrze wspominali je zaproszeni goście. Niezręczne milczenie, gdy siedzą obok siebie osoby obce temu nie służy. Jeszcze gorzej jest w wypadku, gdy usiądą przypadkiem obok siebie osoby, które są skonfliktowane i dochodzi przy weselnym stole do niesnasek.

Takie sytuacje są niedopuszczalne i temu właśnie mają służyć weselne winietki.

Dodatkowa dekoracja stołu

Jeśli starannie wybierzecie wzór winietek na weselne stoły, stanowić one będą nie tylko cenną wskazówkę organizacyjną dla gości, ale również dodatkową dekorację stołu.

Widuje się już nie tylko przepięknie wykonane winietki papierowe, ale nawet drewniane, z wypalanymi nazwiskami gości – wprost nieocenione na weselu w klimacie rustykalnym.

Ni pozostawiajcie wyglądu winietek przypadkowi. Wybierzcie starannie wzór, najlepiej składając zamówienie w tym samym miejscu, gdzie zamawiacie zaproszenia, czy na butelki z weselnym alkoholem. Wybierając detale gadżety z jednej kolekcji, macie gwarancję, że będą utrzymane w tej samej stylistyce. Tylko wtedy wasze stoły będą naprawdę idealne.