Kartki okolicznościowe – chrzest

Większość osób, czy raczej trzeba tu napisać – większość gości na uroczystościach rodzinnych często pomija kartki okolicznościowe. Nie jest to być może motywowane brakiem chęci obdarowania dziecka na jego chrzcie – przecież prezent otrzymuje. Kartka to jednak coś bardzo osobistego. To życzenia pisane odręcznie, a nie smsem. To życzenia zwykle oklepane, krótkie, rymowane do bólu, ale podarowane na kartce okolicznościowej, która mogłaby być naprawdę idealną pamiątką.

Kartki okolicznościowe na chrzest

kartki okolicznościowe

Proste, dedykowane uroczystości kartki można dostać chociażby na poczcie, więc naprawdę nie trzeba szukać daleko. Nieistotne jest, czy kartka okolicznościowa ma na pewno odpowiednią grubość, gramaturę i kształt – ważne będzie jedynie to, że została dołączona do prezentu i zawiera kilka osobistych słów, albo chociaż podpis.

Jeżeli jednak mamy ochotę poszukać kartki naprawdę wyjątkowej powinniśmy skierować swoje kroki do takiego sklepu jak Empik. Być może ceny tam nie są najniższe, ale skoro chcemy, aby prezent były wyjątkowy – wliczając w to kartkę to nie wystarczy jedynie przejść się na pocztę.

Inną opcją jest wykonanie kartki własnoręcznie – taka kartka będzie nie tylko wspaniałą pamiątką, ale także próbą przekazania w prezencie cząstki siebie, która w kartce będzie się ujawniać za każdym razem, kiedy obdarowane dziecko lub rodzina na nią spojrzy. To ma być pamiątka, a nie dzieło sztuki.