Trzy gadżety, które warto mieć na swoim ślubie

Rynek akcesoriów i gadżetów ślubnych jest bardzo bogaty. Zarówno jeśli chodzi o akcesoria na samą ceremonię, jak i te, które mogą przydać się już podczas wesela. Podpowiadamy, co naprawdę warto kupić.

Nie byle jaka prezentacja obrączek 

Najważniejszym symbolem ślubu, który z małżonkami zostaje na lata są obrączki. Podczas ceremonii ślubu, zarówno tej kościelnej, jak i cywilnej, para młoda nakłada je sobie na znak miłości. Warto zadbać, by ten symbol połączenia dusz został odpowiednio zaprezentowany. Tradycyjnie obrączki podaje się na ozdobnej poduszeczce lub tacy. Jednak coraz częściej Pary wybierają specjalne pudełko na obrączki ślubne, wykonane z naturalnego drewna, szkła lub metalu, najczęściej spersonalizowane. Takie pudełko ma nie tylko służyć podaniu obrączek,  ale również zostać jako pamiątka tego szczególnego dnia.

Na koperty i telegramy

Po samej ceremonii zwykle następuje moment składania życzeń, najczęściej przed kościołem lub urzędem, na dworze, a każdy z gości zwykle przynosi telegram, a często również kopertę z cenną zawartością. Warto ułatwić pracę swoim świadkom i przygotować lub kupić specjalne pudełko na telegramy. Może ona pasować do stylistki ślubu lub wręcz stanowić komplet z pudełkiem na obrączki ślubne.

Coś miłego dla gości 

Zwykle tylko część gości z ceremonii ślubu podąża za Parą Młodą na wesele. Miłym gestem, zwłaszcza dla tych wszystkich gości, którzy nie udają się na wesele są drobne upominki- podziękowania. Mogą to być zwykłe cukierki, albo takie spersonalizowane. Mogą to być też inne pamiątkowe gadżety, jak magnesy czy breloki, albo kartki z podziękowaniem i zdjęciem z sesji narzeczeńskiej.