Organizacja ślubu – o czym pamiętać?

Młoda para, ze względu na dużą ilość obowiązków, coraz częściej zleca organizację uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego specjalistycznej firmie. Są jednak jeszcze tacy, którzy decydują się wziąć trud przygotowań na własne barki. Kluczem do sukcesu jest w takim przypadku odpowiednie rozłożenie działań w czasie.

Pierwsze przygotowania

Rok przed ślubem, a często nawet i wcześniej trzeba wyznaczyć datę ślubu, sprawdzić czy termin w wybranym kościele/urzędzie stanu cywilnego jest wolny i zarezerwować salę weselną. Długie terminy mają także fotograf, kamerzysta czy zespół weselny – zostawiając te sprawunki na ostatnią chwilę, może się okazać, że na imprezie zabraknie któregoś z ważnych elementów.

Pół roku przed ślubem

Na sześć miesięcy przed planowaną uroczystością warto pomyśleć o zaproszeniach ślubnych. Wówczas powinna już być opracowana ogólna koncepcja przyjęcia wraz ze wskazaniem dominującej kolorystyki. To właśnie pod nią należy dobierać zaproszenia na ślub. W ostatnich latach bardzo popularne są zaproszenia ślubne granatowe z takich modelów: https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/granatowe. Granat czy ciemny niebieski, to barwy reprezentujące elegancję i dostojny styl. Mogą być ozdobione delikatnymi cekinami. Pasować będą zwłaszcza cekiny srebrne. Granatowe zaproszenia ślubne można zamówić w drukarni lub też przygotować je we własnym zakresie. Ta druga opcja będzie jednak wymagała od pary młodej poświęcenia dużej ilości czasu i zaangażowania. Zaproszenia ślubne można uzupełnić zabawnymi sugestiami odnoście preferowanych podarków ślubnych.