Jakie zalety mają lawendowe zaproszenia ślubne

Lawenda jak powszechnie wiadomo jest pełną uroku rośliną, która doskonale wpisuje się w motyw przewodni ślubu. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych Par Młodych, które chcą urządzić wesele w stylu romantycznym, boho albo rustykalnym. Warte polecenia są przede wszystkim zaproszenia ślubne lawendowe, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Oryginalne zaproszenia dla gości

Ciekawym pomysłem jest nie tylko wysłanie gościom oryginalnych zaproszeń o stonowanej kolorystyce, ale również dołączenie zasuszonych gałązek lawendy, które prezentują się naprawdę niesamowicie. Dzięki takiemu prostemu dodatkowi można stworzyć niesamowity nastrój. Fiolet to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych kolorów nie tylko na przyjęciach ślubnych. Poszczególne odcienie fioletu pasować będą do większości dodatków i dekoracji, dzięki czemu można stworzyć swoje wymarzone wesele.

Gdzie można wykorzystać lawendę?

Oryginalne zaproszenia ślubne lawendowe w tym guście to tylko jeden z wielu elementów, gdzie można wykorzystać te niesamowite kwiaty. Lawenda bardzo często wykorzystywana jest także w bukiecie albo w butonierce. Skromny lawendowy bukiet można zestawić z polnymi kwiatami i elegancką wiązanką z peonii albo róż. Butonierka złożona z gałązek lawendy pasować będzie z kolei do stylizacji Pana Młodego. Prawdziwym hitem jest także lawendowy tort, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim wyśmienicie smakuje. Na samym końcu warto wspomnieć o lawendowych sukniach ślubnych, które są najlepszą alternatywą dla klasycznych białych sukien.